Apartman, Bina İlaçlama
4 Haziran 2017
Bahçe İlaçlama
4 Haziran 2017

Fabrika İlaçlama

Fabrika Böcek(Haşere) İlaçlama

İnsanların en çok zaman geçirdikleri yerlerden biri de tabi ki iş alanları ve iş yerleridir. Söz konusu iş alanlarının başında gelen fabrikalarda üretim ağırlıklı çalışmaların yapıldıkları bölümler olarak çeşitli atıklar ve kimyasal maddeler içeren bölgeler olarak öne çıkarlar. Dolayısıyla da bu alanlarda birden fazla haşere türlerinin görülmesi mümkün ve muhtemeldir. Fabrikanın bulunduğu yer ya da bölge ile de doğrudan alakalı şekilde haşere türleri kendini gösterirken bu haşerelerden bazılarının ısırma eyleminin bulunduğu ve ısırma sonucunda da ciddi sağlık problemlerinin ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu tür sorunların detaylarının bilinmesinde de fayda vardır. Bu nedenle düzenli olarak fabrika İlaçlama işleminin yapılması hem maddi hem de manevi kayıpların önüne geçecektir.

Çünkü fabrika ortamlarında çok fazla görülen kemirgen canlılardan biri olan fare ve sıçanların lağım, kanalizasyon gibi pis giderlerde dolaştıkları, bu nedenle de ciddi ölçüde mikrop taşıdıkları bilinir. Ek olarak bu canlıların kemirme özelliğinin bulunmasından ötürü de fabrikada yapılmakta olan üretim esnasındaki malzemelere zarar verme potansiyelleri yüksektir. Sonuç olarak da bu tabloya bakıldığı zaman gerek çalışanların sağlığını tehdit eden, gerek ise üretime zarar veren tüm bu canlılara karşı ilaçlama işlemlerinin gerekliliği ortaya çıkmakta olup, Makropest ilaçlama şirketi olarak bizlerin de ekiplerimiz ile tüm bu hizmetleri sunduğumuz ifade edilebilir.

Belirtilen sebeplerden dolayı zamanında yapılan Haşere İlaçlama ile gerek çevre gerek ise insan sağlığı koruma altına alınmakta, daha sağlıklı yaşam alanları ile çalışma koşulları sağlanmaktadır. Aksi durumda ise bu alanlara yayılan mikroplar nedeni ile pek çok kişi hastalanabilir ve iş veriminde de ciddi bir düşüş görülebilir. Her anlamda önem teşkil eden haşere ilaçlama işlemleri ve bu tarz mücadele süreçlerinde kişilerin kendi başlarına önlem almaları yetersiz olacaktır.

Fakat uzman bir kurum ya da ilaçlama ekibi haşere türlerine karşı çok daha etkili olabilirken, bunlara göre ne yapılması gerektiğini de yine bu ekiplerin bilerek ve bilinçli müdahalelerde bulunarak doğru teknik kullanımları ile haşereleri alandan uzak tutmayı başarabildikleri fark edilir. Oldukça fazla tür ve değişik yapıya sahip olan haşerelerin, günümüzde insan sağlığı için de büyük bir tehdit haline geldiği bilinirken, vakit kaybetmeden önlem alınması gereken bir sorun olarak da haşere, kemirgen ve böcek istilaları öne çıkabilir. Birçok haşere yalnızca tek seferlik yumurtlamada 30-40 adet kadar yavru bırakmakta ve bu da haşerelerin hızla çoğalacağı da görülmektedir.

Gerek kokulu, gerek kokusuz ve gerek de jel şeklinde fabrika İlaçlama yöntemleri bulunmakta ve uygulanmaktadır. Söz konusu bu yöntemler haşerenin ve fabrika konumunun durumuna bağlı olarak da değişkenlik gösterir ve şekil alır. Yani kokusuz haşere ilaçlama yapılması mümkündür ve bu tarz ilaçlama işlemlerinde fabrikanın boşaltılmadan ilaçlama işleminin gerçekleştirilmesi de ayrı bir teknik olarak öne çıkar. Oldukça etkili sonuçlar içeren kokusuz ilaçlama işlemlerinde bir takım haşerelerin de tam anlamıyla yok olması sağlanabilirken, kokulu ilaçlama yapılması da zaman zaman gerekebilir. Bu tamamen haşere, böcek ya da kemirgenin türüne bağlıdır.

Kokulu ilaçlama işlemlerinde ise ilaçlama ekibi dışında fabrika alanı tamamen boşaltılmalı ve yaklaşık 4 saat kadar bu alanda kesinlikle kimse kalmamalıdır. Kısacası uzman ilaçlama ekipleri tarafından yapılması gereken tüm işlemlerde deneyimli ekipler hizmet öncesinde alanı analiz edip buna göre hareket planı oluşturmakta, nasıl bir uygulama yapacaklarına karar vermektedirler. Bu doğrultuda gerçekleşen işlemler söz konusu iş alanının derin noktalara bırakılan yumurtaları da göze alınarak ilk uygulamanın yapılması ve ardından da 3 hafta sonra yine ilaçlama tekrarlanmasının sağlanmasını içerir.

Makropest ilaçlama şirketimiz bütün bu unsurlara detaylı şekilde dikkat ederken en kaliteli ve en sağlam çalışmaları da ortaya koymaktadır. Yalnızca bu profesyonellikte yapılan ve sunulan hizmetler sonrasında iş alanları ile fabrikalar tam anlamı ile haşerelerden arındırılmış olacaktır. Yalnız haşereleri alandan temizlemek bir daha haşere görülmeyeceği anlamına daasla gelmez. Nem, toprak ve ıslak zemin gibi farklı etkenlerden dolayı haşerelere barınma zemini hazırlanması engellenmeli, bunun önüne geçmek için de en doğru çözüm yolu olan fabrika ilaçlama işlemleri rutin şekilde gerçekleştirilmelidir.

Olası kötü durumlar ile karşılaşmamak için hem vaktinizi, hem de paranızı harcamayın ve fabrika ilaçlamaların da firmamız ile bağlantıya geçerek en iyi çözümleri sağlayabilirsiniz.

Biliyor muydunuz?

[rev_slider biliyor-muydunuz]

Makropest Böcek İlaçlama şirketi olarak Fabrika İlaçlama hizmeti vermekteyiz. Sizde profesyonel ekibimize garantili ve uygun fiyatlı Fabrika İlaçlama yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Şimdi Ara