Karafatma İlaçlama
4 Haziran 2017
Karınca İlaçlama
4 Haziran 2017

Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Çocukluğumuzdan beri bitlenen birilerinin hikayelerini duymayan yoktur muhtemelen. Hatta kendimiz bile bu sorunla karşılaşmışızdır. Özellikle kalabalık yaşam alanlarında kişiden kişiye bulaşarak kitleyi etkileyen bir canlı olan bit, daha çok pis ve bakımsız alanlarda oluşmaktadır. Sadece pis ortam değil, ne kadar temiz olunursa olunsun birinde olduktan sonra önlem alınmış dahi olsa bitler ile karşı karşıya kalmak muhtemeldir. Özellikle de kış aylarında, temizliğin etkisiz olduğu dönemlerde,daha çok insan vücudunun baş veya kasık aralarında olabilmektedir. En yaygın olarak ortaya çıkan durumlar ise saçlarda oluşandır. Özellikle de okullarda oldukça sık karşılaşılmaktadır ve bu nedenle özel bakımlar sayesinde bu haşereden kurtulmak gerekir.

Ancak, böyle bir durum ile karşılaşıldığında ve bitlenme durumu görüldüğünde müdahale etmek yerine, henüz işin çok başındayken bit ilaçlama yapılması dahilinde bu sorunlardan kurtulmak daha uygun bir yöntemdir. Büyük sorunlara yol açmadan önce bu yöntemle bitlerden tamamen kurtulmak avantaj sağlayacaktır.

Bit Nasıl Bir Haşeredir?

Bitler, insan vücudunda kan ile beslenen diğer birkaç haşere ile aynı özellikleri taşıyan bir canlıdır. Yapısal olarak vücut rengi sarı olan 2 cm boylarındaki bitler, günde birkaç kez kan emerek beslenirler. Yetişkin bitler küçük olanlara nazaran açlığa daha dayanıklıdır, ancak küçük olanlar bu konuda çok fazla dayanıklı sayılmazlar. Evde ya da okul alanlarında bu haşereler hızla yayılmaktadır. İnsanlarda konak canlı olarak yaşamlarını sürdürseler de, hayvanlar üzerinde de yaşam alanı sağlayabilmektedirler. Özellikle de, insanlara geçiş noktasında giyilen çamaşırların üzerlerine bıraktıkları yumurtalar sayesinde hızlı bir şekilde üreme gerçekleştirmektedirler.

Bitlerin deri ile temasısöz konusu olduğunda, kan emme işlemi gerçekleştiğinden deride yanma ve kızarıklık oluşmaktadır. Maalesef ki kaşıntı yapmakta ve kaşıma işlemi devam ettiği müddetçe deride kahverengi renginde renk değişikliğine neden olmaktadır. Aslında tabi olarak parazit canlılar şeklinde ifade edilen bitler, sizde olmasa dahi başkasında varsa ve siz o kişinin eşyalarını kullanmışsanız, bu kullanılan ortak eşyalardan kolay bir şekilde yayılma sağlayabilmektedirler. Tüm bu durumlardan dolayı, bitleri fark ettiğiniz anda hemen önlem almak sağlığınız açısından çok önemlidir. Bu noktada, bitler ile mücadele için çalışmalarını ortaya koyan bit ilaçlama firmaları sayesinde bu haşerelerden kurtulmayı sağlayabilirsiniz.

Bit İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır? Neden Profesyonel Bir Yardım Alınmalıdır?

İlaçlama işlemleri, kimyasal kullanımından dolayı ve her haşere için ayrı bir yöntem, ilaç ve süreç takibi yapılması gerektiği için günümüzde daha çok profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. Bit ilaçlama İstanbul bölgesinin hemen her yerinde firmamız Makropest tarafından en uygun koşullar ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile yapılmaktadır. Firmamız gibi işinin ehli, uzman kişiler tarafından yapılan bu işlemler sayesinde kalıcı çözümlere ulaşabilmek mümkündür. Kendi imkanlarınız ile ilaçlama yapmanız dahilinde, kalıcı çözümlere erişilmeyebilmektedir. Unutulmamalıdır ki, geçici değil kalıcı olan çözümler her zaman daha sağlıklı olmaktadır.

Bitlerden Korunmak İçin Kişisel Olarak Yapılabilecekler Nelerdir?

Haşereler içerisinde insanın birebir muhatap olduğu haşerelerden biri olan bitlerden korunmak için yapılabilecek kişisel bakımlar oldukça kolaydır.

1) İlk olarak, bitlenme riskini gördüğünüz anda tüm çamaşırlarınızın ve kıyafetlerinizin çok iyi bir şekilde yıkanmasını sağlayın.

2) Ardından buralarda gerekli önlemleri aldıktan sonra, yaşam alanlarınızı ve eşyalarınızı ilaçlayın. Böylelikle bitlerin bulundukları yerlerden çıkmalarını sağlamanız gerekecektir.

3) Tüm bu yöntemler arasında zaman bırakmadan, aynı anda ve ard arda yapmaya özen gösterin ki daha çok çoğalmasınlar.

4) Ancak burada unutulmaması gereken bir diğer husus da, kişisel bakımlarınız haricinde çok fazla önlem alamayacağınız ve yapılanlar da genellikle geçici çözümler üreteceği için bu alanda yetkin, profesyonel bit ilaçlama şirketleri sizlerin yardımınıza koşacak ve yaşam alanlarınızı ve eşyalarınızı ilaçlamaya yardım edecektir.

Siz de bit için ilaçlama yaptırmak, bu haşerelerden özel ilaçlama metotları kullanarak onları saklandıkları yerlerden çıkarmayı sağlayan yöntemler ile mücadele etmek istiyorsanız, firmamız Makropest gibi her daim yanınızda olabilecek ve tüm haşere problemlerinizi kökten çözebilecek olan firmalardan yardım alabilir, böylece tüm böceklerin yok edilmesini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem pratik, hem güvenli, hem garantili ve hem de bit ilaçlama fiyatları konusunda uygun rakamlarla hızlı bir şekilde bitlerden kurtulma sağlayabilirsiniz.

Biliyor muydunuz?

[rev_slider biliyor-muydunuz]

Makropest Böcek İlaçlama şirketi olarak Bit İlaçlama hizmeti vermekteyiz. Sizde profesyonel ekibimize garantili ve uygun fiyatlı Bit İlaçlama yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Şimdi Ara