Hamam Böceği İlaçlama
4 Haziran 2017
Büyükçekmece Böcek İlaçlama
10 Haziran 2017

Pire İlaçlama

pire ilaçlama

pire ilaçlama

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama Hizmetleri

Makropest, evinizde veya iş yerinizdeki pire sorunlarına etkili çözümler sunar. Pireler, sadece rahatsız edici ısırıklarla kalmaz, aynı zamanda ciddi sağlık riskleri de oluşturabilirler. Makropest’in profesyonel pire ilaçlama hizmetleri ile bu sorunlardan kurtulun ve huzurlu bir ortamın keyfini çıkarın.

Yaşam alanlarınızdaki pirelerden kurtulmanızın en etkili ve hızlı yolu profesyonel hizmet sunan ilaçlama şirketlerinden pire ilaçlama hizmeti almaktır. Makropest ilaçlama şirketi pire ilaçlama hizmetini garantili olarak yapmaktadır. İlaç etkileşim süresi sonunda pire sorunun çözülmediği durumlarda garanti kapsamında 2. uygulama ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Pireler, hayvan veya insan kanıyla beslenerek hayatta kalan küçük böceklerdir. Pirelerin ısırıkları rahatsızlık, kaşıntı ve tahrişe neden olabilir. Pireler, insanlara veya evcil hayvanlara pire kaynaklı tifüs, veba veya kedi tırmığı hastalığı gibi mikropları bulaştırabilirler. Pire ilaçlama hizmetimizle bu sorunların üstesinden gelin. Profesyonel ekiplerimiz, etkili çözümler sunarak sağlığınızı ve konforunuzu korur. Hemen bizimle iletişime geçin ve pirelerle mücadelede adım atın.

Pireler, Türkiye’deki evlerde, özellikle evcil hayvanları olanlarda yaygın bir sorundur. Evcil hayvanınız olmasa bile, mülkünüzün önceki sahipleri kedi veya köpek besliyorsa, pire ile ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz. Parazitler olarak evinizde veya iş yerinizde pirelerin varlığı ile ilgili en büyük endişe onların ısırıklarından kaynaklanır. Bunlar ağrılı olmasa da rahatsız edici bir kaşıntıya veya reaktif kızarıklığa neden olabilir. Evcil hayvanlarınız ayrıca pire ısırığına karşı alerji geliştirebilir.

Pire Yaşam Döngüsü

Pirelerin yaşam döngüsü, yaşam evreleri boyunca çevre koşullarına bağlı olarak çok hızlı veya birkaç aydan yıllarca sürebilir.

 1. Erişkin pireler, bir hayvan veya insan konakçı bulup kan emdikten sonra çiftleşecek ve konağın derisini ve çevresine yumurtlamaya başlayacaktır. Yumurtalar, sıcaklık ve nem gibi çevresel koşullara bağlı olarak bir ila on gün arasında çatlar.
 2. Bir yumurtadan çıktıktan sonra pireler larva aşamasına girerler. Larvalar serbestçe hareket eder ve gelişmelerini sürdürmek için kan ve pire dışkısı (kaka; “pire pisliği” olarak da adlandırılır) ile beslenirler.
 3. Pire pisliği ile beslendikten 5-20 gün sonra larvalar koza örerek pupa aşamasına geçerler. Koza, yetişkin pireler ortaya çıkmaya hazır olana kadar birkaç gün veya hafta boyunca pupayı çevresel koşullardan ve böcek ilaçlarından korur.
 4. Erişkin pireler, hareket veya vücut ısısı gibi bariz bir konak varlığı olana kadar kozadan çıkmayacaktır;
 5. Yetişkin dişiler kozadan çıktıktan birkaç saat sonra bir konakçıdan beslenmeye başlar ve kısa süre sonra çiftleşerek yumurtlamaya başlar.

Pire İle Mücadele Nasıl Olmalıdır?

Pireler parazittir. Yetişkin pireler, kan emerek ve ısırarak konakçı hayvanların kanlarıyla beslenirler. Kedi ve köpek pireleri köpekleri, kedileri, insanları ve kemirgenler gibi açık hava hayvanlarını ısırarak beslenir. Bir evcil hayvanla beslenmenin çoğu, uyurken veya dinlenirken gerçekleşir. Pireler çok küçük olduğu için, muhtemelen sadece bir evcil hayvan çok kaşınıyorsa veya insanlarda küçük ısırık izleri görünüyorsa, onlara sahip olduğunuzun işaretidir.Daha çok hayvanlara bulaşan bu pireler, özellikle de evde evcil hayvan besleyen kişilere bu hayvanlar sayesinde insanlar ile aynı ortama gelirler.

• Hayvanlarda olduğu gibi insanlar aracılığı ile de yaşam alanlarının içerisine dahil olan pireler ile mücadele yolunda en etkili yöntem kuşkusuz ki profesyonel hizmet almaktır. Güvenilir ve deneyimli pire ilaçlama firmaları araştırılmalı, tanınmalı ve ardından ilaçlama yaptırılmalıdır.

• Bu konuda, alanında en iyi hizmeti veren pire ilaçlama şirketleri içerisinde yer alan firmamız, kullandığı ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı şekilde kullanmakta ve resmi evrakları olması gerektiği gibi düzenlemektedir.

• Eğer ki pire ilaçlaması yaptırılmasına karar verilmişse, bu ilaçlama yapılmadan evcil hayvanlar veterinere götürülmeli, kontrol ettirilmelidir.

• Pire ile mücadelenin en önemli ayağı olan ilaçlama kesinlikle çok dikkatli ve hassas şekilde yapılmalıdır. Pireler yapı gereği sıcak noktalarda, özellikle de yorgan, koltukların ulaşılması daha çok olan koltuk araları, hatta giyilen kıyafetler yaşamlarını idame ettirebilmektedir. Bu tür sebepler de, tüm basamakları eksiksiz şekilde tamamlanmış bir ilaçlama hizmeti alınmasını çok önemli hale getirir. Çünkü hızlı üreyen bu canlılar aksi taktirde sorunlara yol açacaktır.

Pire İlaçlama Hakkında Genel Bilgiler

• Pire için ilaçlama yapılacaksa, bilinmelidir ki süresi ilaçlama yapılacak alan ile doğru orantılıdır. Sayısal veriler ortaya konulacak olursa, ortalama 150 metrekarelik bir yer için ayrılması gereken süre 30 dakika civarıdır.

• İlaçlama yaptırmak, sizler yaşamınızı olumsuz etkileyen canlılardan uzaklaştırmak için bulunmaz nimettir. Ancak insan sağlığına herhangi bir olumsuzluğu var mıdır diye insanların aklına gelmektedir. İlaçlama zararlı değildir, kullanılan ilacı kokusu da bulunmadığından rahatsız etmez.

• Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda yaşanan pire sorunu için ilaçlama yapılması şarttır. Ancak iki yöntem öne sürülmüştür. Bunlardan birisi sırttan pompalama ve bunun yanı sıra püskürtme yöntemidir. Bu yöntemler haricinde dumanlama tekniği ile yapılan ULV ilaçlama vardır.

• Bu tür işlemleri, bu alanda yer edinmiş ve işini layıkıyla yapan firmamız Makropest gibi pire ilaçlama İstanbul firmalarından yardım alarak yapmak avantajlar sağlar. Süreç planlaması yapılabilir. Bu durumun en güzel yanı ise, hızlı şekilde işlemlerin bitip rahatlıkla haşerelere veda etmek olacaktır.

• Pire ile karşı karşıya kalındığında, gün ve saat sınırlaması olmaksızın firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Uygun koşullar sağlandığında, en kısa sürede en uygun fiyatlar ile ilaçlama yaptırmanın en doğru adresi firmamız olacaktır. İlaçlamanın süresi genellikle ortamın büyüklüğü ve lokasyonu ile doğrudan ilişkili olmak ile birlikte, bizler hemen her müşterimize en iyi hizmeti sağlayarak en ekonomik şekilde onlara bu hizmeti vermek hedefimizdir. İşlem sonrasında alanınız pirelere elveda diyecektir.

Neden Makropest’i Tercih Etmelisiniz?

 • Uzman Ekibimiz: Deneyimli ve lisanslı ekiplerimiz, pirelerle etkili bir şekilde mücadele etmek için en son teknikleri kullanır.
 • Çevre Dostu Çözümler: Çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için güvenli, çevre dostu ilaçlama yöntemleri kullanırız.
 • Garantili Sonuçlar: Müşteri memnuniyetini ön planda tutarız ve hizmetlerimizin arkasında dururuz. Sorun tekrarlarsa, tekrar ücretsiz müdahale sağlarız.

Nasıl Çalışırız?

 1. Muayene: Alanınızı detaylı bir şekilde inceleriz ve sorunun boyutunu belirleriz.
 2. Strateji Belirleme: İhtiyacınıza özel bir ilaçlama stratejisi oluştururuz.
 3. Uygulama: Profesyonel ekiplerimiz, belirlenen stratejiyi uygulamak için harekete geçer.
 4. Takip ve Destek: İlaçlamanın ardından, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için düzenli takip yaparız ve herhangi bir sorun olduğunda size destek sağlarız.

Pirelerle başa çıkmak için profesyonel bir yaklaşım mı arıyorsunuz? Makropest ile iletişime geçin ve pirelerle mücadelede uzman desteği alın!

Biliyor muydunuz?

Makropest Böcek İlaçlama şirketi olarak Pire İlaçlama hizmeti vermekteyiz. Sizde profesyonel ekibimize garantili ve uygun fiyatlı Pire İlaçlama yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Şimdi Ara