Fabrika İlaçlama
4 Haziran 2017
Şantiye İlaçlama
4 Haziran 2017

Bahçe İlaçlama

Bahçe Böcek(Haşere) İlaçlama

Son zamanlarda bilinçlenen insanlar böceklere ve haşerelere karşı ev ilaçlama işlemleri kadar ve hatta belki de daha fazla bahçe ilaçlama işlemlerinin önem teşkil ettiğini fark ederler. Bunun sebebi ise pek çok haşerenin topraktan çıkıp yapılara ulaşmasıdır. Yeşil alanlarda görülme sıklığı fazlaca olan haşere türlerine karşı bahçeler düzenli şekilde ilaçlama işlemine tabi tutulmalıdır. Elbette ki Bahçe İlaçlama işlemleri yapı ve bina ilaçlama işlemlerine oranla çok daha titizlik ve bilgi gerektirir. Çünkü bahçe gibi alanlarda haşere dışında yaşayan farklı canlılar da bulunurken, bitkiler ve ağaçlar da yer alır. Söz konusu canlıların zarar görmemeleri açısından doğru ilaçlar kullanılmalıdır ve buradaki dozaj da muhakkak iyi ayarlanmalıdır.

Bahçe ilaçlamaları ilk başta hamam böceği, tespih böceği, fare gibi canlılar için yapılırken elbette ki sümüklü böcek, kurtçuk ve solucan gibi pek çok ısırmayan haşereler için de gerçekleştirilir. Akrep, kırkayak ya da çıyan gibi ısıran ve de insana fiziksel açıdan ciddi zararlar verebilen haşereler de bulunur. Bunlardan kurtulmak adına ise profesyonel ilaçlama yapılabilirken, Makropest ekipleri tüm bahçe ilaçlamalarında aktif olarak görev alabilir. Belirtilen aralıklarda da ekiplerimizin mutlaka ilaçlama yaparlar ve bahçeleri haşere işgali altından kurtarırlar.

Yine herkes tarafından bilindiği gibi haşereler kanalizasyondan lağımlara varana dek mikrobu yanlarında taşırlar. Her yerde dolaşmakta olan ve dolaştıkları yerlere de mikrop taşıyan bu haşereler, bilhassa da bahçelerde bulunurlar. Özellikle de çocukların oyun alanları ve benzer yerler düşünüldüğü zaman en başta çocuklar olmak üzere her yaş aralığında insan için söz konusu canlıların ciddi bir tehlike unsuru olduğu da bilinmektedir.

Çok önemsenmeyen Bahçe İlaçlaması işlemleri aslında bu denli önemli ve gereklidir. Hele ki haşerelerin yapılara girmesine ve bu alanlarda üreyip çoğalmaları sonrasında çok daha fazla tehdit unsuru oluşur. Bu nedenle de deneyimli ve bilgili bir ilaçlama ekibi kadrosu eşliğinde en zor alanlarda bile titizlikle çalışmalar yapılmalı, üstüne üstlük rutin bir şekilde de bu çalışmalar tekrar edilmelidir. Makropest ilaçlama ekipleri burada devreye girmekte ve en iyi sonuçları bu şekilde almaktadır. Her daim zararlı canlıların yaşam alanlarından uzak tutulmaları için en iyi bahçe ilaçlama işlemleri sağlanmalıdır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar da öne çıkarken, şu maddeler özellikle bilinmeli ve uygulanmalıdır.

• Dünyanın pek çok yerinde oldukça fazla haşere çeşidi bulunur. Bahçeler, haşereler adına oldukça iyi bir sığınma noktası olarak görülür. Bundan dolayı da her sene ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında bahçelerde böcek ve haşere ilaçlama işlemleri mutlaka yapılmalıdır. Ancak çok rüzgarlı havalarda ya da benzer bir hava durumunda ilaçlama yapılması tavsiye edilmez.

Bahçe İlaçlama işlemlerinde ağaçlara, çiçeklere ve diğer ekili alanlara zarar verilmemesi sağlanmalıdır. Çevre korumaya alınmalıdır.

• İlaçlama uygulamasını gerçekleştirecek olan personel mutlaka uygun kıyafetler giymelidir. Aynı zamanda maske kullanımı da sağlanmalıdır. Tecrübeli personel haricinde ise hiç kimse bahçe çevresinde bulunmamalı ve dolaşmamalıdır.

• Bahçe ilaçlaması işlemleri ve bağlı uygulamalar yalnızca haşere türlerine karşın yapılmalıdır. Haşereler dışındaki hiçbir hayvana, canlıya ya da farklı bir organizmaya zarar verilmemelidir. BU sayede bahçe genelinde görülmekte olan haşere türlerine ve bahçede ekili haldeki bitki ve ağaçlara göre uygun ilaçlar belirlenmeli, ilaçlama teknikleri buna göre gerçekleştirilmelidir.

Bütün bu hususlar göz önüne alındığı zaman Gerçekleştirilen ilaçlamaların verimli olabilmesi için ilaçlamaların amaç dışına çıkmaması da önem kazanır. Sağlıklı bir yaşam alanı kurmak, bahçe ilaçlama işlemlerine önem vermek ile başlar. Rutin olarak bahçelerin bakımının gerçekleştirilmesi de elbette ki gereklidir.

Makropest ilaçlama şirketi olarak bizler her daim vatandaşlarımıza Bahçe İlaçlama Fiyatları konusunda yardımcı olmakta, uygulamaları da en iyi ve en profesyonel şekilde gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle de kaliteli ve sağlam sonuçlar alınmasını sağlamaktayız.

Biliyor muydunuz?

[rev_slider biliyor-muydunuz]

Makropest Böcek İlaçlama şirketi olarak Bahçe İlaçlama hizmeti vermekteyiz. Sizde profesyonel ekibimize garantili ve uygun fiyatlı Bahçe İlaçlama yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Şimdi Ara